10-25 EKİM CODE WEEK 2020 ETKİNLİKLERİMİZE KATILIR MISINIZ?

Ekleme Tarihi 21.10.2020

Sevgili öğrenciler, Kodlamayı öğrenmek, çevremizde hızla değişen dünyayı anlamamıza, teknolojinin nasıl çalıştığına dair ufkumuzu genişletmemize ve yeni fikirlerle yenilikleri keşfetmek için becerilerimizi geliştirip kapasitemizi artırmamıza yardımcı olur.

Avrupa Kod Haftası, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkesin ayağına getirmeyi amaçlayan bir taban girişimidir. Bu yıl 10-25 Ekim 2020 tarihleri arasında kutlanan Code Week 2020 için okulumuz munTwinning Kulübü 13 ayrı etkinlik oluşturdu. Aşağıdaki basamakları izleyerek sizler de bu öğretici ve eğlenceli oyun tabanlı kodlama etkinliklerine katılırsanız hem okulumuzun "Mükemmellik Sertifikası" almasına katkıda bulunabilir hem de kendi isminize özel sertifikaya sahip olabilirsiniz. 

1- Öncelikle https://code.org/ sitesine gidiniz ve sağ üst köşede yer alan "Giriş Yap" sekmesini tıklayınız.

2- "Giriş Yap" sekmesinden daha önce açmış olduğunuz Google hesabınızla bağlantılı olarak hesap açabilir ya da mail adresiniz ile yeni hesap oluşturabilirsiniz. Hesap oluştururken isim ve soy isminizi kullanmanız etkinlik sonunda isminize özel basılacak sertifika için önemli taşımaktadır.

3- Giriş sağladıktan sonra sol üstte yer alan "Kontrol Panelim/ My Dashboard" sekmesine tıklayınız.

4- Açılan sayfayı aşağı kaydırdığınızda "Bir bölüme katılın/ Join a Section" kutucuğunu göreceksiniz. Orada "Bölüm Kodu" yazan yere aşağıdaki kodları yazınız. Tüm kodları yazdığınızda her kod için ayrı bir kodlama sınıfına girmiş olacaksınız. 

5-Tamamladığınız her kodlama etkinliği için isminize özel sertifika basılacaktır.

Bu kodlama etkinlikler ile toplam 13 ayrı sertifika kazanabilirsiniz. 

Not: Buradaki bütün basamakları yerine getirdiğiniz halde sıkıntı yaşarsanız ya da kodlama konusunda sorularınız olursa okuluz munTwinning Kulübü öğretmenleri Kübra Çiçek, Ahsen Mutlu Daşbaşı ve Çilem Dişli’ye danışabilirsiniz.

İyi eğlenceler

İlgili Resimler